„ZAGRALIŚMY DLA NIKOLI” – Podsumowanie

RÓBMY DOBRO MIMO WSZYSTKO

„ZAGRALIŚMY DLA NIKOLI” – Podsumowanie

W niedzielę, 27 sierpnia na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych MOSiR odbył się długo zapowiadany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej i Siatkówki Plażowej „Gramy dla Nikoli”. Był to już piąty turniej pod szyldem projektu „Gram, Kibicuję, Pomagam”, którego celem jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobami. Tym razem uczestnicy turniejów oraz kibice, którzy licznie zebrali się w ten dzień na imprezie mieli jeden cel: pomoc dla Nikoli oraz dobrą zabawa poprzez sport. Głównymi organizatorami imprezy oprócz koordynatora projektu Jacka Szurgota była Akademia Piłki Nożnej w Knurowie oraz TKKF Szczygłowice. Knurowski MOSiR jest patronem projektu „Gram, Kibicuję, Pomagam” i wspiera tą świetną inicjatywę. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz filmu prezentującego to co działo się tego dnia na knurowskim Kompleksie!

Podczas imprezy odbyły się trzy turnieje: turniej piłki nożnej żaków (rocznik 2010), turniej piłki nożnej amatorów oraz turniej siatkówki plażowej. Wspólnymi siłami udało się stworzyć piękne sportowe widowisko, w którym jedni grali, inni kibicowali a wszyscy wspólnie pomagali Nikoli. Całość imprezy dopełniały atrakcje przygotowanie przez Organizatorów oraz stoiska gastronomiczne z napojami, pysznymi wypiekami oraz smaczną strawą.

Emocji nie brakowało także przy stoisku z loterią fantową, w której każdy wygrywał. Dodatkowo dla dzieci (uczestników turnieju i odwiedzających obiekt) przygotowany były dmuchane zjeżdżalnie ,na których można było do woli poszaleć. Całość dopełniała piękna, słoneczna pogoda, która wraz z odbywającą się sportową rywalizacją sprawiła, że na obiekcie czas mijał przyjemnie i błogo w szczytnym celu.

W samo południe kolejna atrakcja – wizyta  maskotek. Dla naszych milusińskich specjalnie przybyła  Myszka Miki , Mini oraz APEK, znana i lubiana wszędzie maskotka Akademii Piłki Nożnej. Wspólnie posłali w niebo wielkie serce dla małej Nikoli, która aktualnie przebywa w Austrii na leczeniu onkologicznym.

Kolejną wielką niespodzianką dla przybyłych na turniejów kibiców była wizyta gości specjalnych: Trenera Górnika Zabrze Marcina Brosza oraz piłkarzy 14-krotnych Mistrzów Polski Łukasza i Rafała Wolsztyńskich. Goście specjalnie chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z kibicami oraz wzięli czynny udział w licytacjach, podczas których trwała walka o gadżety sportowe. Liczna grupa uczestników turnieju oraz przybyłych kibiców miała okazję zakupić niesamowite pamiątki sportowe m.in. koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulkę z autografem Leo Messiego, koszulkę z autografem Cristino Ronaldo, piłkę i rękawicę z dedykacją od Jerzego Dudka, koszulki meczowe Górnika Zabrze, w tym specjalnie na tą okazję przywieziony trykot meczowy Rafała Wolsztyńskiego i wiele innych. Na pewno dla wszystkich była to fascynująca zabawa, a dla szczęśliwców wspaniała pamiątka z turnieju która przyniosła wiele uśmiechu i radości. Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie naszej inicjatywy! Dodajmy, że całkowity dochód z licytacji gadżetów sportowych, wpisowego to turnieju oraz gastronomi trafi na leczenie Nikoli.

Łączna kwota którą udało się zebrać podczas turnieju to 16,619,95 zł. Taka kwota trafi na konto Nikoli i pozwoli jej na dalszą walkę z nowotworem !

jako koordynator imprezy, chciałbym podziękować wszystkim którzy wsparli Nikole, a  przede wszystkim organizatorom: MOSiR Knurów, APN Knurów, TKKF Szczygłowice oraz wszystkich partnerom, sponsorom turnieju, wolontariuszom i zaangażowanym w pomaganie Nikoli. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Wielkie ukłony w waszą stronę! Knurów chce i potrafi pomagać !!!!

Tydzień po turnieju otrzymaliśmy bardzo smutną i bolesną informacje dla nas wszystkich. Nikola po wielkiej walce po prostu „usnęła”…

Wieczny odpoczynek….