Podsumowanie Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina”

RÓBMY DOBRO MIMO WSZYSTKO

Podsumowanie Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina”

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze sprawozdaniem końcowym, które ukazało się na stronie Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie. Prezentujemy również wyniki z rozegranych zawodów oraz zdjęcia autorstwa Anny Wojnowskiej.

„Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina” odbył się 10.04.2016 r. od godz. 9.00 do 15.30 w hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach. Celem turnieju było zebranie środków na rehabilitację i powrót do zdrowia Martina Taboła, ucznia klasy II gimnazjum, który uległ podczas wakacji letnich w 2015 r. poważnemu wypadkowi. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego i wielu złamań obu nóg. Organizatorami turnieju byli Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Knurowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Stowarzyszenia Sportowo-Edukacyjne FeByS w Gliwicach. To wydarzenie sportowe pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Knurów z dużym zaangażowaniem wspierali radny miasta Knurowa, pan Adam Sobierajski, oraz społecznik, mieszkaniec naszego miasta, pan Jacek Szurgot.

W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny reprezentujące zakłady pracy oraz drużyny sponsorowane z zachowaniem amatorskiej formy zawodów: Sikret Gliwice, MOSiR Knurów, TKKF Szczygłowice, Odnowa Team, Drużyna MG1, Drużyna Samorządowców i Biznesu, Drużyna Artystów, Drużyna Sportowców i Drużyna Maltańczyków. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowali wolontariusze ze Śląskiego Oddziału Polskich Kawalerów Maltańskich.

Szczególnym gośćmi turnieju byli znani artyści, którzy w dzień poprzedzający turniej wystąpili w koncercie „Gramy dla Martina” organizowanym przez Adama Sobierajskiego wraz z Domem Kultury w Szczygłowicach. Niezapomnianych wrażeń podczas koncertu i turnieju dostarczyli Staszek Karpiel Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin z zespołu Future Folk, Kasia Sawczuk, Sabina Jeszka, Antek Królikowski, Rafał Brzozowski oraz Adam Sobierajski, którzy aktywnie włączyli się w działania charytatywne na rzecz Ucznia gimnazjum. Stoiska cateringowe przygotowały Cukiernia Czech, Restauracja Zielony Ogród oraz Protos.

Przekazane przez artystów płyty oraz otrzymane od znanych sportowców i zespołów gadżety sportowe zostały poddane licytacji w dniach 09-10 kwietnia podczas Koncertu Charytatywnego i Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina”. Licytacje zorganizowało Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne FeByS z Gliwic, które otrzymało do dnia 14 kwietnia 2016 r. 4 200 zł. Stowarzyszenia FeByS oczekuje do dnia 25 kwietnia b.r. na wpłaty przelewem pozostałych zobowiązań od osób uczestniczących w licytacjach wysokości 2 800 zł.

Członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza z MG1 ze sprzedaży cegiełek i poczęstunku do puszek zebrali 2784,63 zł.

Za wielkie serca i wspaniałą zabawę dziękujemy wszystkim współorganizatorom, drużynom, sponsorom oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy zechcieli przyczynić się swoją hojnością do zebrania łącznie kwoty, która w dniu 14 kwietnia wyniosła 6984,63 zł.

Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przekazane na subkonto Martina w Fundacji na rzecz rozwoju rehabilitacji dzieci i młodzieży „Schody do nieba” w Katowicach.