Podsumowanie Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina”

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze sprawozdaniem końcowym, które ukazało się na stronie Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie. Prezentujemy również wyniki z rozegranych zawodów oraz zdjęcia autorstwa Anny Wojnowskiej.

„Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina” odbył się 10.04.2016 r. od godz. 9.00 do 15.30 w hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach. Celem turnieju było zebranie środków na rehabilitację i powrót do zdrowia Martina Taboła, ucznia klasy II gimnazjum, który uległ podczas wakacji letnich w 2015 r. poważnemu wypadkowi. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego i wielu złamań obu nóg. Organizatorami turnieju byli Miejskie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Knurowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Stowarzyszenia Sportowo-Edukacyjne FeByS w Gliwicach. To wydarzenie sportowe pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Knurów z dużym zaangażowaniem wspierali radny miasta Knurowa, pan Adam Sobierajski, oraz społecznik, mieszkaniec naszego miasta, pan Jacek Szurgot.

W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny reprezentujące zakłady pracy oraz drużyny sponsorowane z zachowaniem amatorskiej formy zawodów: Sikret Gliwice, MOSiR Knurów, TKKF Szczygłowice, Odnowa Team, Drużyna MG1, Drużyna Samorządowców i Biznesu, Drużyna Artystów, Drużyna Sportowców i Drużyna Maltańczyków. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowali wolontariusze ze Śląskiego Oddziału Polskich Kawalerów Maltańskich.

Szczególnym gośćmi turnieju byli znani artyści, którzy w dzień poprzedzający turniej wystąpili w koncercie „Gramy dla Martina” organizowanym przez Adama Sobierajskiego wraz z Domem Kultury w Szczygłowicach. Niezapomnianych wrażeń podczas koncertu i turnieju dostarczyli Staszek Karpiel Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin z zespołu Future Folk, Kasia Sawczuk, Sabina Jeszka, Antek Królikowski, Rafał Brzozowski oraz Adam Sobierajski, którzy aktywnie włączyli się w działania charytatywne na rzecz Ucznia gimnazjum. Stoiska cateringowe przygotowały Cukiernia Czech, Restauracja Zielony Ogród oraz Protos.

Przekazane przez artystów płyty oraz otrzymane od znanych sportowców i zespołów gadżety sportowe zostały poddane licytacji w dniach 09-10 kwietnia podczas Koncertu Charytatywnego i Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Martina”. Licytacje zorganizowało Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne FeByS z Gliwic, które otrzymało do dnia 14 kwietnia 2016 r. 4 200 zł. Stowarzyszenia FeByS oczekuje do dnia 25 kwietnia b.r. na wpłaty przelewem pozostałych zobowiązań od osób uczestniczących w licytacjach wysokości 2 800 zł.

Członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza z MG1 ze sprzedaży cegiełek i poczęstunku do puszek zebrali 2784,63 zł.

Za wielkie serca i wspaniałą zabawę dziękujemy wszystkim współorganizatorom, drużynom, sponsorom oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy zechcieli przyczynić się swoją hojnością do zebrania łącznie kwoty, która w dniu 14 kwietnia wyniosła 6984,63 zł.

Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przekazane na subkonto Martina w Fundacji na rzecz rozwoju rehabilitacji dzieci i młodzieży „Schody do nieba” w Katowicach.