Onkologiczny świat …

RÓBMY DOBRO MIMO WSZYSTKO

Onkologiczny świat …

Dzięki uprzejmości personelu Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Zabrzu oraz  fundacji ISKIERKA, w dniu dzisiejszym mogliśmy poznać małych a dla nas WIELKICH WOJOWNIKÓW oddziału onkologii i hematologii . Jadąc w windzie na piętro, w którym znajduje się oddział myślałem sobie jak wygląda świat dzieci, które toczą najważniejszą walkę w swoim życiu, pytania zasypywały moją głowę i myślę, że to samo uczucie towarzyszyło Basi i Zbyszkowi naszym projektowym przyjaciołom, którzy towarzyszyli nam w „podróży” do świata, w którym ból wdarł się w codzienność. Zawsze powtarzamy, że szczęście to mieć wokół ludzi , którzy chcą odbyć tą podróż razem z tobą. I miedzy innymi spotkaliśmy taką osobę na wejściu na odział, Ta Iskierkowa osóbka z ciepłym uśmiechem i sercem na dłoni pokazała nam , że onkologiczny świat może być trochę inny niż nam się wydaje i to właśnie dzięki ludziom, którzy wpuszczają w szpitalne korytarze słońce i mimo bólu wywołują uśmiech u „małych ” Wojowników i pokrzepienie dla najbliższych. Dzięki tak małej wielkiej ISKIERCE świat , którego nie znaliśmy stał się światem NADZIEI, który chcemy dalej przekazywać i pokazywać, że każdy z nas jest częścią świata. Świat w jakiś sposób został podzielony na różne światy, ale to nadal jeden ŚWIAT. Świat, w którym i TY I JA możemy POMAGAĆ i myślę, że powinniśmy to robić wszędzie i  do końca świata. Ta mała iskierka którą każdy z nas ma w sobie może przemienić ŚWIAT INNYCH NA TAK KOLOROWY JAKI DZIŚ ZOBACZYLIŚMY!

Oczywiście nie mogliśmy nie odwiedzić „naszej” małej Amelki , która aktualnie przebywa na oddziale Nefrologii, serce sie raduje kiedy widzimy uśmiech dzieci !

Cieszymy się, że mogliśmy choć na chwilę dać trochę słońca najmłodszym. DZIĘKUJEMY za chwile , którę na zawsze zapisały się w naszej pamięci!

ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA I SZYBKIEGO POWROTU DO DOMU!