Charytatywny turniej „Gramy dla Laury” – podsumowanie

RÓBMY DOBRO MIMO WSZYSTKO

Charytatywny turniej „Gramy dla Laury” – podsumowanie

 

W dniu 3 września na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych MOSiR przy ul. Ułanów 8 odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej i Siatkówki Plażowej „GRAMY DLA LAURY”. Organizatorem zawodów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie, Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z Szczygłowic.

Po krótkim przywitaniu wszystkich uczestników o godzinie 9:00 wystartowała rywalizacja w obu dyscyplinach równocześnie. W zawodach piłki nożnej zagrało aż 15 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy pięciozespołowe. Natomiast do turnieju siatkówki plażowej zgłosiło się 8 drużyn.

W rozgrywkach grupy A  od zwycięstw zaczęły swoje starcia zarówno TESCO DYSTRYBUCJA GLIWICE jak i JRG KNURÓW. Do rywalizacji o wyjście z grupy włączyli się również zawodnicy zespołu CONCORDIA. Najciekawszym spotkaniem w tej grupie był pojedynek pomiędzy ekipami TESCO DYSTRYBUCJA GLIWICE i  CONCORDIA. Ostatecznie bezbramkowy remis nie dał żadnej z stron gwarancji gry w fazie pucharowej.  Po zakończeniu rozgrywek to CONCORDIA dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęła pierwsze miejsce w grupie a zespół TESCO uplasował się tuż za nią.

Rozgrywki w drugiej grupie zdominowała drużyna SUNDAY BOYS tracąc tylko punkty w remisowym starciu z zespołem APN TRENERZY, który wywalczył drugie miejsce w grupie. Na trzecim i jak się później okazało dającym awans do ćwierćfinału zameldowali się zawodnicy drużyny PADERS TEAM.

Ostatnią grupą gdzie toczyła się rywalizacja to grupa C. Po zakończeniu wszystkich spotkań z kompletem punktów na pierwszym miejscu znaleźli się zawodnicy ZBYSZEK KOŁODZIEJ TEAM. Drugie dzięki lepszemu bilansowi bramek wywalczyła ekipa WYSPA, a na trzecim który dał prawo do gry w ćwierćfinałach została drużyna FEBYS.

Najciekawszym pojedynkiem ćwierćfinałów było starcie drużyn APN TRENERZY i WYSPA. W regulaminowym czasie padł remis i o zwycięzcy musiały zadecydować rzuty karne, a w tym elemencie gry skuteczniejsi okazali się zawodnicy APN. Do półfinałów awansowały również takie drużyny jak: CONCORDIA, ZBYSZEK KOŁODZIEJ TEAM oraz SUNDAY BOYS. W pierwszym półfinale SUNDAY BOYS pokonał zespół APN TRENERZY, a po zaciętej walce i bramce w końcówce spotkania ZBYSZEK KOŁODZIEJ TEAM wygrał 3:2 z zespołem CONCORDI. Ostatecznie do meczu o trzecie miejsce nie doszło gdyż przegrani z półfinałów postanowili rozegrać tzw. mecz przyjaźni a puchar za najniższy stopień podium przekazać na ręce Laury. W meczu finałowym emocje były niesamowite i widać było u obu zespołów trudy całego turnieju. Ostatecznie ZBYSZEK KOŁODZIEJ TEAM wygrał 2:1 z SUNDAY BOYS.

W turnieju siatkówki pierwsi do rywalizacji ruszyli zawodnicy grupy A. Na tym etapie od trzy zwycięstwa odniosła drużyna DRES TEAM, która straciła tylko 16 punktów zdobywając 45 i tym samym dała sygnał, iż będzie walczyć o najwyższy laur. Z drugiego miejsca w tej grupie dzięki wygranej 15:5 nad MŁODYMI WILKAMI z awansu do półfinału mogli cieszyć się zawodnicy URODZENI BY ZWYCIĘŻAĆ.

Rozgrywki w drugiej grupie były bardziej wyrównane, o czym może świadczyć fakt iż w czterech na sześć spotkań mecze zakończyły się maksymalnie różnica trzech punktów. W tej grupie pierwsze miejsce wywalczył ekipa SALUTE TOMMY, a na drugim znaleźli się zawodnicy STAROŚĆ NIE RADOŚĆ.

Pierwszy półfinał pewnie wygrali zawodnicy DRES TEAM, a w drugim po zaciętej walce ostatecznie do finału awansowało SALUTE TOMMY. W starciu o brązowy medal lepsza okazała się drużyna URODZENI BY ZWYCIĘŻAĆ wygrywając 21:17 z zespołem STAROŚĆ NIE RADOŚĆ. Finał nie zawiódł kibiców i stał na bardzo wysokim poziomie ostatecznie SALUTTE TOMMY wygrało 21:17 z drużyną DRES TEAM.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesów, a wszystkim osobom przybyłym na obiekt, kibicom i zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju i dołożenie swoje cegiełki do wspólnej akcji.

Ogromne podziękowania kierujemy dla wszystkich osób, sponsorów, partnerów patronów medialnych współorganizatorów, obsługi gastronomicznej, służb medycznych i wolontariuszy, które tego dnia wsparły to wydarzenie. Bez Was byłoby to niemożliwe. Pamiętajmy: GRAM! KIBICUJĘ! POMAGAM!

Patronat medialny nad turniejem objęli: Przegląd Lokalny, TV Waldex, Telewizja TVT oraz portal informacyjny iknurow.pl. Sponsorami zawodów byli Tomaszek Przewozy Osobowe, All Sport a patronat kulinarny i obsługę gastronomiczną dla zawodników i kibiców zapewniła restauracja Zielony Ogród.